Наша Спілка успішно працює з 2022 року
За цей час ми...
Кількість психологічних консультацій
Кількість правових консультацій
Надано допомоги ВПО
Ми – громадська організація "Спілка захисту громадянських свобод"
Ми ті, хто навчає громадян розуміти і захищати свої права та супроводжує розвиток територіальних громад. Громадська організація “Спілка захисту громадянських свобод” з квітня 2022 року надає правові та психологічні онлайн консультації ВПО.
Всі бажаючі можуть отримати консультації з таких питань:
• робота державних установ та гарячі телефонні лінії;
• дії у разі втрати документів;
• нотаріальні дії під час воєнного стану;
• правила перетину кордону та обмеження виїзду за межі України;
• реєстрація новонароджених;
• правила перетину кордону для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
• будь-які інші правові питання.
Або записатись за телефоном на психологічну консультацію онлайн.
Основними завданнями організації під час війни є:
· надання інформаційно-координаційної допомоги цивільному населенню в зоні конфлікту та внутрішньо переміщеним особам (інформаційна допомога у переміщенні, пошуку житла для тимчасового перебування та проживання, консультації з соціальних питань, подальше супроводження ВПО) за допомогою власної безкоштовної гарячої лінії)
· збір, аналіз та висвітлення інформації, що сприяє вирішенню проблем, пов'язаних із переміщенням території, непідконтрольної уряду України та подальший супровід за допомогою мережі Інтернет та друкованих інформаційних носіїв;
· правові консультації мирного населення зони конфлікту та внутрішньо переміщених осіб (консультаційна допомога та подальший супровід у разі порушення прав людини та громадянина);
· висвітлення проблем цивільного населення, яке проживає на території, непідконтрольній уряду України, захист інтересів у державних органах та органах місцевого самоврядування, співпраця з іншими громадськими організаціями;
· проведення благодійних заходів та акцій, спрямованих на дестигматизацію та примирення.
Огляд історії виникнення організації:
Нашу організацію обєднують люди, які розділяють єдині принципи та є послідовниками ідей Рут Бе́йдер Гі́нзбург, американської правниці, судді Верховного суду США, яка присвятила життя захисту прав жінок. Зокрема у 1972 році Гінзбург стала співзасновницею Проєкту з прав жінок в Американській спілці захисту громадянських свобод (ACLU), а в 1973 році вона стала генеральною радницею ACLU. До 1974 році Проєкт з прав жінок і пов'язані з ним проєкти ACLU взяли участь у розборі понад 300 справ щодо дискримінації за статтю та надавали правову допомогу жінкам. Будучи директоркою Проєкту з прав жінок, вона між 1973 і 1976 роками брала участь у шістьох судових процесах, поданих до Верховного суду і виграла п'ять із них. Під прицілом Гінзбург були й закони, на перший погляд корисні для жінок, але котрі на ділі посилювали гендерні стереотипи, зокрема, уявлення, що жінки повинні бути залежні від чоловіків. Рут Гінзбург набула репутації кваліфікованої правозахисниці, і її багаторічна цілеспрямована робота призвела до припинення чи обмеження дискримінації за статтю в багатьох областях права.
Стратегічна мета нашої організації: створити ґендерний аналітичний центр, який посилить свою інституційну спроможність, підготує низку публікацій, спрямованих на аналіз ситуації в царині прав та можливостей жінок і дівчат та ґендерної рівності, створить передумови для сталого розвитку жінок – ВПО та інших вразливих жінок в майбутньому.
Експерти нашої організації є співрозробниками навчального курсу «Ґендерна дискримінація: ідентифікація та механізм надання правової допомоги, який допомагає жінкам навчитися виявляти ґендерну дискримінацію та правильно будувати алгоритм власного правового захисту.
Курс складається із 6-ти навчальних модулів:
· Модуль 1 Поняття гендерної дискримінації: національне та міжнародне законодавство
· Модуль 2 Дискримінація: її форми та ідентифікація
· Модуль 3 Ідентифікація гендерної дискримінації у трудових спорах
· Модуль 4 Ідентифікація гендерної дискримінації у сімейних спорах
· Модуль 5 Ідентифікація гендерної дискримінації у кримінальних справах
· Модуль 6 Сексуальне насильство, як гендерна дискримінація
Також ми допомагаємо жінкам, які опинилися у кризових життєвих обставинах через надання правової та психологічної допомоги.
Наша організація реалізувала ініціативу «Права жінок з інвалідністю», який був зосереджений на посиленні спроможності жінок з інвалідністю у відстоюванні своїх прав; посиленні участі в процесах прийняття рішень в контексті децентралізації консолідації зусиль з жіночими організаціями; впровадженню питань інвалідності в політику гендерної рівності всіх зацікавлених сторін. Участь в проєкті допомогла жінкам з інвалідністю отримати нові правопросвітницькі знання, вирішити власні правові проблеми, налагодити партнерство та консолідувати зусилля щодо впровадження питань інвалідності у політику гендерної рівності всіх зацікавлених сторін, покращити становище жінок з інвалідністю в окремо взятій громаді, підвищити інституційний розвиток жіночих організацій/ осіб з інвалідністю.
Мета діяльності організації: дотримання в України прав людини і громадянина, які проголошені міжнародними угодами і закріплені в Конституції України. Організація створена, щоб надавати допомогу особам, чиї права та основні свободи порушені, незалежно від громадянства, статі, національності, віросповідання, політичних та інших переконань, місця проживання.
Послуги, які надає наша організація:
— допомога особам, чиї права порушені, громадські розслідування фактів порушення прав людини;
— правове просвітництво, пропаганда правозахисних ідей через публічні заходи і видавничу діяльність;
— аналіз стану з правами людини в Україні (насамперед громадянськими правами і свободами).
Фахівці організації надають громадянам безоплатну первинну правову допомогу, що включає такі види правових послуг:
1) надання правової інформації;
2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;
3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру(крім документів процесуального
характеру);
Також у випадках, коли справа стосується грубих порушень прав людини, надає й безоплатну вторинну правову допомогу, що включає такі види послуг:
1) правовий захист;
2) здійснення представництва інтересів осіб у судах, інших державних органах, органах
місцевого самоврядування;
3) складення документів процесуального характеру.
Крім того, з організацією співпрацюють фахові психологи, які надають психологічну допомогу,
зокрема, внутрішньо переміщеним особам та учасникам бойових дій (бійцям АТО).
Члени організації мають значний досвід у проведенні моніторингових кампаній, анкетувань, глибинних інтерв’ю та фокус-груп, здійсненні медіа-супроводу правозахисних проектів тощо.
Також представники ГО надають експертну допомогу у розробці нормативних актів для органів місцевого самоврядування, зокрема, щодо попередження корупції, навчають громадських активістів проведенню антикорупційних досліджень.
Одним з основних напрямків діяльності комітету є сприяння доступу до правосуддя. Багато напрямків діяльності організації прямо або побічно спрямовані на вирішення цього питання, адже доступ до правосуддя є невід'ємною умовою захисту прав людини і відновлення порушених прав.
У процесі постійного розширення цього напрямку був розвинутий напрямок по сприянню реформуванню судової системи України. Адже доступ до правосуддя можна розвивати тільки в тісному контакті з установами, що відповідно до Конституції повинні здійснювати це правосуддя.
ГО «Спілка захисту громадянських свобод» надає кваліфіковану правову допомогу та безоплатного адвокатського супроводу вразливим верства населення.
Основні цілі діяльності організації:
1. Забезпечити захист прав жінок через надання правової допомоги
2. Покращити захист прав жінок у суді через розвиток стратегічного судочинства, просування застосування міжнародних механізмів з прав людини у судовій практиці.
3. Провести дослідження та проаналізувати основні проблеми стосовно доступу до правосуддя та захисту жінок через аналіз справ та опитування.
ВІЗІЯ
Україна, в якій суспільство має високий рівень правової грамотності та культури, де кожна людина має доступ до якісних правових послуг.
МІСІЯ
Надавати допомогу у подоланні правових труднощів вразливих верств населення; підвищувати економічну та психологічну стійкість людей для вирішення власних проблем у громадах.
ЦІННОСТІ
Професійність
Екологічність
Чесність
Натхненність
Довіра