Скандинавська хода. Користь для літніх людей і протипоказання
Фізична активність необхідна в будь-якому віці, і скандинавська ходьба може стати чудовим спортивним проведенням часу для літньої людини. Цей вид спорту зародився в Норвегії, коли місцеві лижники показали забіг на лижах, використовуючи тільки палиці, як інвентар. Механіка вправ дуже схожа з лижним спортом, але менш травматична. Безумовна користь і простота виконання зробила скандинавську ходьбу окремим видом спорту, який припав до смаку любителям фізкультури в усьому світі.
Помірні фізичні навантаження допомагають поліпшити стан людини в період старіння, тому багато лікарів призначають скандинавську ходьбу як частину терапевтичної програми. Вправи несуть безумовну користь для літніх людей, насамперед тому, що заняття проходять на свіжому повітрі. Сонячне світло стимулює вироблення вітаміну D, дихання чистим повітрям нормалізує кровообіг, покращує настрій, допомагає вирішити проблеми зі сном. Крім того, похилий вік супроводжується порушенням обміну речовин, що загрожує ожирінням. Регулярні заняття стабілізують вагу і прискорюють метаболізм.
Скандинавська ходьба для літніх покращує координацію рухів, зміцнює м’язовий скелет і дає змогу зберегти гнучкість зв’язок. Рухи руками під час занять тренують біцепси та м’язи кисті. Глибоке дихання приводить у норму тиск. Медики рекомендують цей вид спорту за таких захворювань:
бронхіальна астма;
хвороба Паркінсона;
гіпертонія;
депресії та неврози.
Будь-який спорт має свої протипоказання. У деяких випадках скандинавська ходьба для літніх приносить не користь, а шкоду. Тому перед початком тренувань варто проконсультуватися з лікарем. Існує низка захворювань, за яких фізичні навантаження суворо протипоказані:
патології коронарного кровообігу;
тромбофлебіт;
вади серця;
порушення кровотоку в головному мозку;
стенокардія.